نهاد ناظر بر هوانوردی بین‌المللی: 2018 سومین سال امن در تاریخ هوانوردی بود

ای اس ان افزود: بررسی آمار پنج سال گذشته نشان می دهد حوادث ناشی از دست دادن کنترل، از نگرانی اصلی در زمینه ایمنی به شمار می رود که عامل اصلی در 10 حادثه از 25 مورد بوده است.

تاریخ ویرایش: 12 دی ماه 1397

یک سازمان ناظر بر هوانوردی بین المللی روز چهارشنبه با بیان اینکه سال 2018 سومین سال امن در تاریخ هوانوردی بود، اعلام کرد که اگر چه در سال گذشته (2018)، 556 تن در 15 سانحه هوایی جان باخته اند که این آمار به میزان قابل توجهی نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است اما از نظر تعداد وقوع سانحه (44) کاهش نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لاهه، شبکه ایمنی هوانوردی (ای اس ان) مستقر در هلند که گروهی غیرانتفاعی تاسیس شده در سال 1947 به عنوان بخشی از بنیاد ایمنی پرواز است، با وجود این افزایش، روند درازمدت ایمنی هوایی را نشانگر بهبود آن ارزیابی کرد.

نهاد ناظر بر هوانوردی بین‌المللی: 2018 سومین سال امن در تاریخ هوانوردی بود

این سازمان ایمنی هوانوردی؛ سال 2017 را با 44 قربانی در 10 حادثه هوایی، ایمن ترین سال ها در تاریخ این صنعت و سال گذشته (2018) را سومین سال ایمن در تاریخ هوانوردی از نظر شمار حوادث مرگبار هوایی و نهمین سال ایمن از نظر شمار کشته شدگان این سوانح ارزیابی کرد.

به گفته هارو رانتر مدیرعامل ای اس ان، چنانچه شمار حوادث مطابق روند10 سال گذشته باقی می ماند، باید در سال گذشته 39 حادثه مرگبار هواپیمایی به جای 15 مورد در جهان رخ می داد، اما این آمار نشانگر پیشرفت قابل توجه در شرایط و اوضاع ایمنی هوایی به شمار می رود.

بر اساس این آمار، سه مورد از حوادث مرگبار سال گذشته میلادی در هواپیماهای شرکت هایی رخ داده که توسط اتحادیه اروپا تحریم شده بودند.

ای اس ان افزود: بررسی آمار پنج سال گذشته نشان می دهد حوادث ناشی از دست دادن کنترل، از نگرانی اصلی در زمینه ایمنی به شمار می رود که عامل اصلی در 10 حادثه از 25 مورد بوده است.

پرتلفات ترین حادثه سال گذشته در 29 اکتبر رخ داد که در سقوط یک فروند بوئینگ 737 شرکت لاین ایر در سواحل اندونزی، 189 سرنشین آن کشته شدند. همچنین در حادثه سقوط 18 مه یک فروند بوئینگ 737 گلوبال در نزدیک فرودگاه هاوانا پایتخت کوبا 11 تن و در جریان سقوط 11 فوریه یک فروند هواپیمای آنتونوف 148 شرکت هواپیمایی ساراتوف نزدیک مسکو اندک زمانی پس از برخواستن از باند فرودگاه همه 65 مسافر و 6 خدمه آن جان باختند.

بر اثر سقوط یک فروند هواپیمای ای تی آر 72 شرکت هواپیمایی آسمان در 29 بهمن ماه سال گذشته (1396-18فوریه 2018) در ارتفاعات دنا نیز 66 سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا

  • دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه جدید

(ضروری)
 
(ضروری)
(ضروری)
نیازمندی های هوافضایی
کانال تلگرام پورتال هوافضای ایران (ایران هوافضا)
نیازمندی های هوافضا
فهرست کانال‌ها و گروه‌های هوافضا و هوانوردی ایران در تلگرام
عکس های تصادفی
Graph illustrating the Skylab Crew Time AllocationExpedition 44/45 crew members51l-s-002Bldg. 30 Aerial with Chris Kraft Sign
تبلیغات
دیکشنری هوانوردی و هوافضا "چکاوک"
مرجع کامل سنسور ها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری
نیازمندی‌های هوافضا
کتاب داستنی های علم پرواز
کانال تلگرام پورتال هوافضای ایران
نیازمندی های هوافضا
اولین جشنواره ملی پرواز آزاد ایران (جمپا)، 1397
آخرین نظرات
17 اسفند ماه 1397
مجید در نوشته مرجع کامل سنسورها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری:
به نظر میرسه که یک کتاب بسیار مفید بالاخص برای دانشجویان رشته هوافضاست.
13 اسفند ماه 1397
مهدي عناصري در نوشته آزمایش موفق پهپاد عمود پرواز سونی:
دو ساعت پروازي با 170 كيلومتر در ساعت بنظر عجيب است
9 اسفند ماه 1397
رضا در نوشته دانشکده‌ي مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی شریف:
با سلام دوستانی که دوست دارن در مورد هوافضا، قبولی در دانشگاه و کارشناسی ارشد اطلاعاتی دا ...
9 اسفند ماه 1397
👩🏻‍🚀 در نوشته چگونه می‌توان فضانورد شد؟ :
من دوازده سالمه و واقعا دوست دارم فضانورد بشم و دارم تلاش می‌کنم برای فضانورد شدن از الان. ...