آخرین وضعیت ماهواره «پیام امیرکبیر»

مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر آخرین وضعیت این ماهواره را تشریح کرد و گفت که مدل پروازی آماده شده و بعد از انجام تست های یکپارچه، تحویل سازمان فضایی داده می شود.

تاریخ ویرایش: 12 دی ماه 1397

مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر آخرین وضعیت این ماهواره را تشریح کرد و گفت که مدل پروازی آماده شده و بعد از انجام تست های یکپارچه، تحویل سازمان فضایی داده می شود.

به گزارش دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مصطفی صفوی در این باره، اظهار کرد: ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای سه ماموریت کاملاً مشخص و علمی است.

مدل پروازی ماهواره «پیام امیرکبیر» آماده شد

وی افزود: این ماهواره دارای چهار دوربین است که بر این اساس ماموریت اول آن عکس برداری از روی زمین با رزولویشن 40 متر اعلام شده و کاربردهای آن در محصولات کشاورزی، تشخیص رشد محصولات کشاورزی، تشخیص وضعیت جنگل ها و جنگل بانی و بسیاری از کاربردهای صلح آمیز دیگر است.

مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ادامه داد: ماموریت دوم این ماهواره ذخیره و ارسال اطلاعات است که از زیر سیستم آن به عنوان یک مجموعه رادیویی آماتوری استفاده می شود.

مدل پروازی ماهواره «پیام امیرکبیر»(آتست) آماده شد

به گفته صفوی، آخرین ماموریت این ماهواره محموله تشعشعی فضایی است که قابلیت اندازه گیری تشعشعات فضایی در ارتفاع 500 کیلومتر از سطح زمین را دارا است. در این ماهواره 16 نفر از اساتید دانشکده های هوا و فضا، مهندسی برق، مهندسی کامپیور و مهندسی مکانیک حضور فعال داشته اند.

مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار کرد: وزن این ماهواره 110 کیلوگرم است و در مدار 500 کیلومتری از سطح زمین قرار می گیرد. مدل پروازی این ماهواره آماده و آزمون سازگاری آن حدود دو ماه پیش انجام شده است.

مدل پروازی ماهواره «پیام امیرکبیر» آماده شد

وی با بیان اینکه تست های نهایی تحویل و کالیبراسیون ماهواه پیام انجام شد، افزود: دو هفته گذشته نیز تست خواص جرمی ماهواره صورت پذیرفته و کالیبراسیون نهایی سنسورها و عملگرهای تعیین کنترل وضعیت این ماهواره نیز انجام شد. بعد از انجام این تست ها، تست های تجمیعی و تست های یکپارچه ماهواره انجام و سپس سازمان فضایی تحویل می دهیم.

بیشتر بخوانید
تبلیغات
کتاب دانستنی های علم پرواز
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید
کانال تلگرام پورتال هوافضای ایران (ایران هوافضا)
فهرست کانال‌ها و گروه‌های هوافضا و هوانوردی ایران در تلگرام
دیکشنری هوانوردی و هوافضا "چکاوک"
مرجع کامل سنسور ها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری
کتاب پرواز، تاریخ کامل هوانوردی
دیوار هوافضا
کانال تلگرام پورتال هوافضای ایران
بین خطوط
انجام پروژه متلب