تیم‌های برگزیده یازدهمین دوره «مسابقات ملی هوافضا» دانشگاه امیرکبیر معرفی شدند

این دوره از مسابقات با حضور 800 شرکت‌کننده برگزار شد.

تاریخ ویرایش: 19 اردیبهشت ماه 1398

تیم‌های برگزیده چهار لیگ یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر معرفی شدند.

در لیگ نهایی هاور، تیم proxima مقام اول، تیم دبیرستان سلام تجریش مقام دوم، تیم sky king مقام سوم، تیم پژوهش سرای میردهقان شایسته تقدیر و تیم apex تیم برتر میدان شد.

در لیگ گلایدر آزاد، تیم علوم تحقیقات مقام اول، تیم ربو گلایدر مقام دوم و تیم Liano مقام سوم را کسب کردند و تیم shs aero شایسته تقدیر شد.

در لیگ گلایدر دانش‌آموزی، تیم مرلین، تیم نوآوران شیراز، ایر پارس، به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند. تیم crasher ، تیم شایسته شهاب هفت آسمان و ربو گلایدر سیتی شایسته تقدیر شدند.

در لیگ سرعت پهپادها، تیم crows مقام اول و تیم crows2 مقام دوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

تیم‌های برگزیده یازدهمین دوره «مسابقات ملی هوافضا» دانشگاه امیرکبیر معرفی شدند

حضور 800 نفر در مسابقات

دبیر یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دوره از مسابقات با حضور 800 شرکت کننده برگزار شد.

دکتر مهدی سبزه‌پرور در مراسم اختتامیه این مسابقات افزود: در یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر 800 شرکت کننده حضور داشتند. در این دوره از مسابقات تغییری در قوانین ایجاد شد که این تغییرات موجب افزایش هیجان برگزاری مسابقه شد.

یازدهمین دوره «مسابقات ملی هوافضا» دانشگاه امیرکبیر، اردیبهشت 98

دبیر یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: هدف از تغییر قوانین ارتقای روند داوری است همچنین در قوانین این مسابقه می خواهیم نوآوری و تلاش در بین تیم ها توسعه یابد.

سبزه پرور اظهار داشت: در این دوره از مسابقات در لیگ های گلایدر دانش آموزی 56 تیم، گلایدر آزاد 16 تیم، راکت آبی 52 تیم و هاورکرافت 16 تیم شرکت کردند.

وی عنوان کرد: در یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر دو لیگ جدید سرعت پهپادها و شبیه ساز اویونیک اضافه شده بود.

سبزه پرور گفت: همچنین در سال جاری برنامه داریم با کمک دانشکده از ایده های مطرح شده در این مسابقه حمایت شود تا بتوانیم زمینه تحقق این ایده ها را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: زمان مدرک گرایی گذشته است و در دانشگاه ها باید زمینه ای فراهم شود که دانشجویان بتوانند در راستای نیازهای جامعه قدم برداند. باتوجه به اینکه اقتصاد دنیا نیز از وابستگی به سیستم های سنتی خارج شده؛ نوآوری و فناوری بیش از گذشته مورد توجه است.

منبع: ایرنا

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید