برنامه‌ی چین برای ارسال کاوشگر به مریخ تا سال 2020

به گفته طراح ارشد برنامه اکتشاف ماه چین، این کشور قصد دارد سال آتی یک کاوشگر به مریخ ارسال کند. وی افزود: سال آتی یک کاوشگر به مریخ پرتاب می‌کنیم که دور این سیاره مدار می‌زند و روی آن فرود می‌آید.

تاریخ ویرایش: 20 اسفند ماه 1397

به گفته طراح ارشد برنامه اکتشاف ماه چین، این کشور قصد دارد سال آتی یک کاوشگر به مریخ ارسال کند.

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، چین پس از مأموریت موفقیت‌آمیز ارسال فرودگر به نیمه تاریک ماه، قصد دارد سال آتی یک کاوشگر به مریخ ارسال کند.

برنامه چین برای ارسال کاوشگر به مریخ کاوشگر تا سال 2020

«وو ویرن» طراح ارشد برنامه اکتشاف ماه چین در یک مصاحبه با اعلام این خبر گفت: اکتشاف سیاره سرخ گام بعدی ما است. طی ۶۰ سال گذشته ما دستاوردهای متعددی داشتیم. اما هنوز هم فاصله زیادی با قدرت‌های برتر جهان داریم. ما باید عملیات‌هایمان را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: سال آتی یک کاوشگر به مریخ پرتاب می‌کنیم که دور این سیاره مدار می‌زند و روی آن فرود می‌آید.

این در حالی است که چین قصد دارد یک کاوشگر دیگر نیز به ماه ارسال کند. این کاوشگر نمونه‌های جمع‌آوری شده از سطح ماه را به زمین برمی‌گرداند. در صورت موفقیت‌آمیز بودن این عملیات، چین سومین کشوری خواهد بود که پس از آمریکا و روسیه از سطح ماه نمونه جمع‌آوری کرده است.

برنامه چین برای ارسال کاوشگر به مریخ کاوشگر تا سال 2020

از سوی دیگر اظهارات ویرن در حالی بیان می‌شود که یک مرکز شبیه‌سازی مریخ در این کشور افتتاح شده است. این مقر در منطقه‌ای بسیار خشک در غرب چین تأسیس شده است. این مرکز شبیه سازی با هزینه ۲۲.۳ میلیون دلار ساخته شده و مساحتی حدود ۵۳.۳۳۰ مترمربع را دربرمی گیرد.

بیشتر بخوانید
تبلیغات
شاهنر - طراحی و چاپ آنلاین
دیجی کالا - کوادکوپتر
دیجی کالا - تلسکوپ
دیجی کالا
دیجی کالا - کیف چرم
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید