هواشناسی هلیكوپتر

نویسنده: علي اكبر اخگري
ناشر: مولف
تعداد صفحات: 140 صفحه

تاریخ ویرایش: 10 اردیبهشت ماه 1398

كتابي رحلي با جلد گالينگور.

مباحث این کتاب شامل: اصول پايه هواشناسي، الگوهاي هوا، خطرات هوا، تفسير داده هاي هواشناسي، فرآورده هاي تصويري هوا می‌باشد.

معرفی

هواشناسی و مطالعه جو برای داشتن یک پرواز خوب و ایمن از ضروریتهای یک خلبان بحساب می آید . از آنجا که یک خلبان در آسمان پرواز می کند و در آسمان با وسیله خود شناور است لذا باید شناخت درست و صحیح از اوضاع و شرایط جوی داشته باشد. او باید ابرها را شناخته و با شاخص هایی چون رطوبت و فشار بیشتر آگاه شود . همچنین شرایط دمائی و بادها و طوفانها را نیز در هنگام پرواز مدنظر قرار بدهد. کتاب هواشناسی سعی دارد تا به این مقوله ها بیشتر پرداخته و آنها را برای یک خلبان تشریح نماید.

هواشناسی هلیكوپتر، علی اکبر اخگری

شرايط نامساعد جوي نظيربرف، باران، تگرگ، طوفان، رعد و برق،مه،بادهاي شديد و... از عواملي هستند كه مي توانند موجبات مخاطره آميز شدن يك پرواز را فراهم آورند لذا بر كاربران و هوانوردان واجب است تا با شرايط جوي و هواشناسي آگاه بوده و با اين پديده ها شناخت بيشتري بدست آورند تا بتوانند در هنگام مواجه با شرايط غير عادي تصميمات خوب و مطمئني را اتخاذ نمايند علم هواشناسي داراي سابقه بيش از يك قرن مي باشد و تا كنون نيز رشد خوب و فزايندي را رقم زده است و يكي از اصولهاي شرايط پروازي براي هوانوردان مي باشد چرا كه حركت يك وسيله هوايي معمولاً در آسمان مي باشد و يك آسمان ممكن است هر لحظه شرايط خاص و ويژه اي داشته باشد كه در آن صورت تعيين خواهد شد كه آيا براي يك پرواز مناسب است يا خير. آسمان مانند يك جاده براي اتومبيل مي باشد و همانطور كه حركت در يك جاده يخبندان و يا خراب منجر به توقف حركت وسيله خواهد شد يك آسمان خراب و نامتعادل نيز براي هر وسيله پرنده موجبات حوادث پيش بيني نشده اي را به وجود مي آورد.

امروزه ايستگاههاي هواشناسي و وجود رادارهاي پيشرفته مشخص وضعيت هوا، كار را تا اندازه اي براي هوانوردان راحت و آسان نموده است. پس نتيجه مي گيريم شناخت هوا و اوضاع جوي جزء علوم ضروري براي خلبانان و هوانوردان مي باشد.

لینک سایر کتاب‌های این نویسنده

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید
پلتفرم صنعتی کمپانکست
پلتفرم کمپانکست
صفحه اینستاگرام پورتال هوافضای ایران (ایران هوافضا)
کانال تلگرام پورتال هوافضای ایران (ایران هوافضا)
کتاب پرواز، تاریخ کامل هوانوردی
کتاب دانستنی های علم پرواز - علیرضا علی حسینی - دیجی کالا
مرجع کامل سنسور ها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیکشنری هوانوردی و هوافضا چکاوک
فهرست کانال‌ها و گروه‌های هوافضا و هوانوردی ایران در تلگرام
دیوار هوافضا
انجام پروژه متلب