«برایان می» به «آژانس فضایی اروپا» پیوست

«برایان می» آهنگ‌ساز، خواننده، نوازنده گیتار و اخترفیزیکدان انگلیسی به «گروه رهگیر دنباله‌دار» آژانس فضایی اروپا پیوسته است.

تاریخ ویرایش: 20 آذر ماه 1398

گزارش‌ها حاکی از آن است که "برایان می" (Brian May) آهنگ‌ساز، خواننده و گیتاریست انگلیسی به "گروه رهگیر دنباله‌دار" آژانس فضایی اروپا ملحق شده است.

«برایان می» به «آژانس فضایی اروپا» پیوست

به گزارش ایسنا، پژوهشگران اخیرا اعلام کرده‌اند «برایان می‌» نوازنده مشهور گیتار به آژانس فضایی اروپا ملحق شده است. قابل ذکر است دکتر "برایان می" علاوه بر نواختن گیتار همچنین یک اخترفیزیکدان شاخته شده است که اکنون بنابر گزارش‌ها قرار است به گروهی در سازمان آژانس فضایی اروپا بپیوندد که هدف آنها ایجاد یک تصویر سه‌بعدی از یک سیارک یا دنباله‌دار است.

«برایان می» به «آژانس فضایی اروپا» پیوست

شاید تاکنون خیلی از افراد ندانند اما برایان می دارای مدرک دکترا در رشته اخترفیزیک است. چند روز پیش اعلام شد که وی به "گروه رهگیر دنباله‌دار" (Comet Interceptor Group) آژانس فضایی اروپا پیوسته است.

«برایان می» به «آژانس فضایی اروپا» پیوست

گروه رهگیر دنباله‌دار از سه فضاپیما تشکیل شده است که این سه فضاپیما یک دنباله‌دار یا جسم بین ستاره‌ای را که تازه وارد سیستم منظومه خورشیدی داخلی می شود را مورد بررسی قرار می‌دهند. سه فضاپیما به طور همزمان جسم را از چندین نقطه مشاهده می‌کنند و در نهایت یک مدل سه‌بعدی از جسم مذکور ایجاد می‌کنند.

برایان می در سال ۱۹۶۸ مدرک کارشناسی خود در رشته علوم فیزیک را از کالج سلطنتی لندن اخذ کرد. در بین سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۴ می دانشجوی دکترا کالج سلطنتی لندن بود.

«برایان می» به «آژانس فضایی اروپا» پیوست

البته این نخستین بار نیست که وی علاقه خود درباره فضا را نشان می‌دهد چرا که اوایل سال جاری میلادی نیز وی یک آهنگ برای پرتاب تاریخی فضاپیمای رباتیک افق‌های نو یا "نیوهورایزنز" (New Horizons) ناسا که هدف آن بررسی و جمع آوری اطلاعات از "اولتیما تیول" (Ultima Thule) است، نوشته بود.

جرم فرانپتونی "Ultima Thule"  در کمربند کویپر قرار دارد و چهار میلیارد مایل از زمین فاصله دارد و در لبه تاریک منظومه شمسی قرار دارد. خورشید از این مکان بسیار دور است و به همین دلیل می‌توان دریافت که این ناحیه نمی‌تواند درخشان‌تر از یک ستاره باشد.

«برایان می» به «آژانس فضایی اروپا» پیوست

نام آهنگی که وی آن را سراییده New Horizons (Ultima Thule Mix) است.

برایان می طی یک سخنرانی گفت: این آهنگ یک سرود برای تلاش انسان و ادای احترامی به کنجکاوی انسان‌ها در جهان است.


در ادامه بخوانید:

از زمین تا پلوتو، چگونه به مرزهای سامانه‌ی خورشیدی رسیدیم (+عکس)

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید