۱۰ فرودگاه برتر جهان در سال 2019

فرودگاه‌های ژاپن نسبت به سایر کشورها از تعدد بیشتری در این رده‌بندی برخوردار شده‌اند.

تاریخ ویرایش: 27 اسفند ماه 1398

به تازگی فهرستی از نتایج بررسی‌ها و نظرسنجی‌های اخیر منتشر شده است که ۱۰ فرودگاه برتر جهان را در سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی می‌کند.

به گزارش ایسنا، نتایج بررسی‌های اخیر و نظرسنجی‌های صورت گرفته از مسافران و گردشگران خارجی در کشورهای مختلف جهان، به تازگی فهرست جدیدی از رده‌بندی بهترین فرودگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرده است که نشان می دهد فرودگاه‌های ژاپن نسبت به سایر کشورها از تعدد بیشتری در این رده‌بندی برخوردار شده‌اند و نشان می‌دهد که موفق شده‌اند از لحاظ بسیاری از موارد نظر و رضایت مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را به سمت و سوی خود جلب کنند.


همچنین بخوانید: تین‌فو، شاهکاری دیگر در ساخت فرودگاه‌های بزرگ در چین


بر اساس گزارش تارنمای worldairportawards، فهرست زیر به ترتیب بهترین فرودگاه‌های بین‌المللی در جهان را معرفی کرده است:

۱. فرودگاه چانگی سنگاپور، سنگاپور (Singapore Changi)

فرودگاه بین المللی چانگی در سنگاپور مسافران و گردشگران را به ۲۰۰ مقصد مختلف در سراسر جهان جابجا می کند و میزبان بالغ بر ۵ هزار پرواز ورودی و خروجی در هفته و ۸۰ ایرلاین بین المللی است.

۱. فرودگاه چانگی سنگاپور، سنگاپور (Singapore Changi)

این فرودگاه بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته بهترین فرودگاه قاره آسیا و همچنین  بهترین فرودگاه جهان از لحاظ امکانات رفاهی و تفریحی شناخته و معرفی شده است که میزبان ۶۰ الی ۷۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۹ میلادی بوده است.

۲. فروگاه هاندا توکیو، ژاپن (Tokyo Haneda)

این فرودگاه که همواره به ترمینال های فعال و بزرگ داخلی و بین‌المللی خود می بالد، نقش مهمی در توسعه گردشگری و صنعت توریسم ژاپن ایفا کرده است. از دیگر القاب و عناون هاندا در ژاپن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهترین فرودگاه با میزبانی از بیش از ۷۰ میلیون مسافر
  • تمیزترین فرودگاه جهان
  • بهترین فرودگاه با پروازهای داخلی جهان
  • بهترین فرودگاه جهان از لحاظ امکانات PRM در سال ۲۰۱۹
۲. فروگاه هاندا توکیو، ژاپن (Tokyo Haneda)

همچنین ببینید:

۱۰ فرودگاه زیبای جهان (+تصویر)


۳. فرودگاه اینچئون سئول، کره جنوبی (Seoul Incheon)

اینچئون که بزرگترین فرودگاه بین‌المللی در کره جنوبی و یکی از شلوغ‌ترین فرودگاههای جهان به شمار می رود، سال ۲۰۱۸ عنوان بهترین فرودگاه جهان و جایزه World Airport Awards را به خود اختصاص داده بود.

۳. فرودگاه اینچئون سئول، کره جنوبی (Seoul Incheon)

۴. فرودگاه حمد، دوحه، قطر (Doha Hamad)

فرودگاه بین المللی حمد در دوحه، پایتخت قطر مستقر شده است که از لحاظ مهندسی و طراحی ساخت، بهترین و لوکس‌ترین مجموعه ترمینال های جهان به شمار می رود.

این فرودگاه در نظرسنجی های اخیر القاب زیر را به خود اختصاص داده است:

  • بهترین فرودگاه در خاورمیانه
  • بهترین فرودگاه با میزبانی از ۳۰ الی ۴۰ میلیون نفر مسافر
  • بهترین کارکنان فرودگاهی در خاورمیانه در سال ۲۰۱۹
۴. فرودگاه حمد، دوحه، قطر (Doha Hamad)

۵. فرودگاه هنگ کنگ (Hong Kong)

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ با میزبانی از ۱۰۰ ایرلاین فعال در سراسر جهان و ۱۸۰ مقصد در کشورهای مختلف که شامل ۴۴ مقصد در چین می شود، یکی از برندگان ثابت جایزه World Airport Awards در سال‌های گذشته بود.

از عناوین این فرودگاه می توان به بهترین فرودگاه از لحاظ سرو غذا و بهترین فرودگاه جهان از لحاظ خدمات مهاجرتی در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد.

۵. فرودگاه هنگ کنگ (Hong Kong)

۶. فرودگاه سنترایر، ناگویا، ژاپن (Centrair Nagoya)

از عناوین این فرودگاه که تنها میزبان پروازهایی به مقاصد کشورهای آسیایی است، می‌توان به بهترین فرودگاه منطقه‌ای جهان، بهترین فرودگاه با ظرفیت ۱۰ تا ۲۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد.

۶. فرودگاه سنترایر، ناگویا، ژاپن (Centrair Nagoya)

۷. فرودگاه مونیخ، آلمان (Munich)

فرودگاه مونیخ دومین فرودگاه بزرگ، شلوغ و پرازدحام آلمان و همچنین هاب ثانویه ایرلاین آلمانی لوفت‌هانزا محسوب می شود که ۱۵۰ فروشگاه و بالغ بر ۵۰ غرفه خوراکی، کافه و رستوران متنوع را در خود جای داده و به عقیده بسیاری از مسافران، شباهت زیادی به مرکز یک شهر شلوغ دارد.

۷. فرودگاه مونیخ، آلمان (Munich)


همچنین ببینید:

فرودگاه ستاره دریایی در پکن؛ سازه‌ای غول‌آسا با طراحی زها حدید


از عناوین این فرودگاه می توان به بهترین فرودگاه اروپا، بهترین فرودگاه در منطقه اروپای مرکزی و بهترین فرودگاه با ظرفیت ۴۰ الی ۵۰ مسافر در سال ۲۰۱۹ میلادی اشاره کرد.

۸. فرودگاه هیترو، لندن، انگلستان (London Heathrow)

فرودگاه هیتروی لندن که بدون شک شلوغ‌ترین و پرازدحام ترین فرودگاه انگلستان و اروپا از لحاظ ترافیک و حجم مسافران به شمار می رود، برای سالهای سال عنوان فعال ترین فرودگاه بین‌المللی در جهان را نیز به خود اختصاص داده بود که به تازگی جای خود را به فرودگاه دوبی داده است.

۸. فرودگاه هیترو، لندن، انگلستان (London Heathrow)

از القاب این فرودگاه می توان به بهترین فرودگاه از لحاظ فروشگاه های متنوع و متعدد و بهترین فرودگاه در اروپای غربی اشاره کرد.

۹. فرودگاه ناریتا، توکیو، ژاپن (Tokyo Narita)

فرودگاه بین المللی نوریتا در توکیو، پایتخت ژاپن هاب و پایگاه اصلی شرکت‌های هواپیمایی ژاپن ایرلاین و آل نیپون ایرویز به شمار می‌رود.

۹. فرودگاه ناریتا، توکیو، ژاپن (Tokyo Narita)

۱۰. فرودگاه زوریخ، سوئیس (Zurich)

فرودگاه بین‌المللی زوریخ به عنوان بزرگترین فرودگاه سوئیس است که پایگاه اصلی شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال نیز محسوب می شود. این فرودگاه عنوان بهترین امنیت فرودگاهی در سال ۲۰۱۹ را نیز به خود اختصاص داده است.

۱۰. فرودگاه زوریخ، سوئیس (Zurich)

در ادامه بخوانید:

برنامه هند برای ساخت ۱۰۰ فرودگاه تا ۵ سال آینده

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید