فن چالش فضایی موتور با پیشران فوق سرد (دی-بهمن 99)

هدف اصلی برگزارکنندگان فن‌چالش موتور، توسعه‌ی فناوری و ساخت موتور با پیشران فوق سرد، بین تیم‌های شرکت‌کننده در این فن‌چالش است.

تاریخ ویرایش: 20 دی ماه 1399

معرفی

فن‌چالش، رقابت چالشی و فناورانه بین چندین تیم به‌منظور توسعه‌ی حوزه‌ی خاصی از فناوری است. در فن‌چالش‌ها به تیم‌هایی که بهترین و مؤثرترین راه‌حل را برای توسعه‌ی فناوری ارائه دهند جوایزی اهدا می‌شود. برگزاری فن‌چالش‌ها سابقه‌ی طولانی در جهان دارد به‌طوری‌که رد فن‌چالش‌ها را می‌توان تا سه قرن پیش دنبال کرد. نکته‌ی حایز اهمیت این است که فن‌چالش‌ها در اغلب موارد دستاوردهای موفقیت‌آمیزی در پی داشته‌اند.

از آنجایی‌که موتور یکی از مهمترین گلوگاه‌های فناورانه پرتاب‌گرهای فضایی است، توسعه‌ی فناوری‌های مربوط به موتور از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف اصلی برگزارکنندگان فن‌چالش موتور، توسعه‌ی فناوری و ساخت موتور با پیشران فوق سرد، بین تیم‌های شرکت‌کننده در این فن‌چالش است. به علاوه، موفقیت نسبی این فن‌چالش، راه را برای ورود بخش خصوصی به عرصه‌ی فناوری‌های پرتاب‌گرهای فضایی بسیار هموار نموده و یک تهییج عمومی بین متخصصان و کارشناسان این حوزه از فناوری ایجاد می‌نماید.

این دوره از فن‌چالش بخش‌های متنوعی دارد که بخش اصلی آن شامل 5 مرحله است. این 5 مرحله عبارت‌اند از:

  • امکان‌سنجی و طراحی مفهومی
  • طراحی اولیه
  • طراحی دقیق
  • ساخت نمونه‌ی آزمایشگاهی
  • ساخت نمونه‌ی مهندسی

در هر مرحله، شرکت‌کنندگان با معیارهای مربوط به آن مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت کسب حد نصاب امتیاز، وارد مرحله بعد می‌شوند.

در بخش پایانی فن‌چالش، یک تیم برنده وجود خواهد داشت که بر اساس مقررات و ضوابط، پس از دریافت الزامات نمونه‌ی پروازی، آن را خواهد ساخت و در یکی از پرتاب‌گرهای داخلی قرار داده خواهد شد.

برای هر یک از این 5 مرحله، آیین‌نامه‌ی اختصاصی جداگانه‌ای تدوین شده است که در پایان هر مرحله، آیین‌نامه‌ی اختصاصی مرحله‌ی بعدی در اختیار تیم‌های حاضر در آن مرحله قرار می‌گیرد. آیین‌نامه‌ی عمومی پیش‌رو، کلیات فن‌چالش، زمان‌بندی و نحوه‌ی ثبت‌نام و ارائه پیش‎نهادیه تیم‌های شرکت‌کننده را تشریح می‌نماید.

مهلت نام‌نویسی: 20 دی‌ماه تا 12 بهمن‌ 99

لینک وبگاه فن چالش: ischallenge.ir

بیشتر بخوانید
تبلیغات
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید
خرید کواد - کوادکوپتر- مولتی روتور- پهپاد - مولتی کوپتر - دیجیکالا - دیجی کالا
ماکت هواپیما - خرید ماکت هواپیما - دیجی کالا - دیجیکالا
دیجی کالا - بال پاراگلایدر - دیجیکالا
دیجی کالا - تلسکوپ - دیجیکالا
کتاب پرواز، تاریخ کامل هوانوردی
کتاب دانستنی های علم پرواز - علیرضا علی حسینی - دیجی کالا
مرجع کامل سنسور ها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیکشنری هوانوردی و هوافضا چکاوک
شبیه‌ساز پرواز - سیمولاتور پرواز - دیجیکالا - دیجی کالا
فهرست کانال‌ها و گروه‌های هوافضا و هوانوردی ایران در تلگرام
دیوار هوافضا
انجام پروژه متلب