هفته جهانی فضا ۲۰۲۳ با شعار «فضا و کارآفرینی» (+پوستر)

هفته جهانی فضا در سال 1402 از 12 تا 18 مهر برابر با 4 تا 10 اکتبر 2023 برگزار می‌شود. موضوع هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ «فضا و کارآفرینی» اعلام شده است.

تاریخ ویرایش: 6 شهریور ماه 1402

هر ساله انجمن هفته جهانی فضا موضوعی را برای برگزاری برنامه‌های این هفته انتخاب می‌کند تا فعالیت‌ها و رویدادهایی که در سرتاسر جهان طی روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر برگزار می‌شود، حول این محور برنامه‌ریزی شود.

هفته جهانی فضا ۲۰۲۳ (1402) با شعار «فضا و کارآفرینی» (+پوستر)

به گزارش ایسنا، موضوع هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ «فضا و کارآفرینی» اعلام شده است. این موضوع به اهمیت روزافزون صنعت فضا در حوزه تجارت و فرصت‌های روزافزون کارآفرینی در حوزه فضایی و مزایای جدیدی که کارآفرینان این حوزه ایجاد می‌کنند، می‌پردازد.

هفته جهانی فضا ۲۰۲۳ (1402) با شعار «فضا و کارآفرینی» (+پوستر)

انجمن هفته جهانی فضا در بیانیه خود آورده است: «با کوچک‌سازی و کاهش هزینه‌های پرتاب، اکنون این امکان برای یک کسب‌ وکار کوچک وجود دارد که یک ماهواره کوچک را ساخته و پرتاب کند و این امکان برای کارآفرینان فراهم شده تا با تولید محصولاتی نو بر پایه داده‌هایی ارزشمند فضایی، خدمات متنوعی را در اختیار دولت‌ها و صنعت قرار دهند.

هفته جهانی فضا ۲۰۲۳ (1402) با شعار «فضا و کارآفرینی» (+پوستر)

هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ دانشجویان سراسر جهان را برای مطالعه و تحقیق و ایجاد کسب و کار در حوزه فضایی ترغیب کرده و فرصتی قابل توجه در اختیار شرکت‌های فضاپایه برای استخدام نیروی کار مورد نیاز برای توسعه صنعت فضایی قرار می‌دهد.

هفته جهانی فضا ۲۰۲۳ (1402) با شعار «فضا و کارآفرینی» (+پوستر)

همچنین این انجمن تلاش خواهد کرد با برگزاری برنامه‌های علمی و ترویجی در سراسر دنیا و افزایش توجه به کاربردهای متنوع صنعت فضایی، در مسیر توسعه کاربردهای مدارهای لئو و تبدیل آن به یک اکوسیستم کارآفرین‌تر نقش‌آفرینی کند.

به نقل از سازمان فضایی ایران، هفته جهانی فضا جشنی بین‌المللی برای تجلیل از علوم و فناوری‌های فضایی و نقش آنها در بهبود زندگی بشر است. بر اساس قطع‌نامه‌ای که در سال ۱۹۹۹ میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد، هر سال از ۴ تا ۱۰ اکتبر (۱۲ تا ۱۸ مهر) هفته‌ جهانی فضا نامیده می‌شود.


برای دریافت پوسترهای باکیفیت بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.


علت انتخاب کردن این روزها به عنوان هفته‌ جهانی فضا، گرامیداشت دو نقطه‌ عطف در تلاش بشر برای دستیابی به فضا است. گام نخست پیشرفت بشر در ۴ اکتبر ۱۹۵۷ با پرتاب نخستین ماهواره ساخت بشر یعنی «اسپوتنیک یک» آغاز شد. همچنین در ۱۰ اکتبر سال ۱۹۶۷ نیز قوانین مربوط به فعالیت کشورها در فضا با رویکرد صلح‌آمیز و بشردوستانه امضا شد.

از زمان بیانیه سازمان ملل در سال ۱۹۹۹، هفته جهانی فضا به بزرگترین رویداد فضایی عمومی در جهان تبدیل شده است.

تارنمای هفته جهانی فضا: www.worldspaceweek.org

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
  • مرتضی خسروی  |  20 آبان ماه 1402
    من نظریه هایی در خصوص شکل گیری منظومه شمسی وبرخی اجرام آسمانی دارم ومی توانم با دلایل عقلی وشاید عملی اثبات کنم.
    اگر نظریه بنده که خودم به آن اطمینان دارم اثبات شود.نیمی ازنظریه های دانشمندان زیر سوال خواهند رفت وانقلابی در دانش وعلم نجوم بوجود خواهد آمد.
فرستادن دیدگاه جدید